Пошук по сайту


Відкрите засідання шкільного євроклубу

Відкрите засідання шкільного євроклубу

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ – КРОК НАЗУСТРІЧ

ВІДКРИТЕ ЗАСІДАННЯ ШКІЛЬНОГО ЄВРОКЛУБУ
Ведуча. Добрий день, шановні гості, вас вітає євро клуб « КРОК». Сьогодні ми проводимо відкрите засідання нашого клубу.

Ведучий. Одним із напрямів зовнішньої політики України є вступ до Європейського Союзу. Сьогодні членами ЄС є 27 країн Європи. Серед них і найближчі сусіди України – Польща, Угорщина, Словаччина, Румунія. Аби розширити коло наших знань про історія створення Європейського Союзу, про країни – учасниці, ми проводимо наше відкрите засідання.

(Звучить грецька музика і на сцену виходить дівчина в туніці.)

Дівчина. Давні міфи розповідають, що жив у багатому Сидоні володар Фінікії, могутній цар Агенор. Мав він доньку неземної краси, і звали її Європа. Одного разу бавилася царівна Європа на березі моря в оточенні своїх подруг та прислуги. Дівчата збирали квіти, плели вінки, купалися в солоних хвилях моря і танцювали на залитому сонцем березі. Раптом перед ними постав чудовий білий бик з лагідним поглядом і атласною шкірою. Зацікавлені дівчата, наблизившись до нього, милувались великими добрими очима, розумними, як у людини, блискучою шерстю, величезними рогами. Європа теж підійшла до бика, щоб погладити його білу як морська піна, спину. Тоді – о диво! – бик опустився перед нею на коліна, немов запрошуючи до прогулянки. Подруги почали умовляти царівну,щоб не боялась і сіла на бика. Європа якусь хвилю вагалася, аж раптом швидким рухом вискочила на спину звіра і взялася руками за його роги. Бик піднявся з колін і почав гарцювати з Європою на спині, щораз швидше і швидше. Європа сміялася з радості, її приятельки стояли довкола і плескали в долоні. Біг бика ставав усе швидшим; уже царівні забракло повітря, вона зблідла і почала кричати зі страху. Але бик гнав мов біла хмара. Уже зелені хвилі моря омивають копита бика, і холодна піна скроплює чоло царівни. Марно товаришки, що залишились на березі, кричать і плачуть. Бик пливе серед хвиль усе далі, поки нарешті зникає з їхніх очей із викраденою Є вропою на спині.

Це Зевс, до нестями закоханий у красуню Європу, перетворився на бика, викрав доньку фінікійського царя і відвіз її далеко, на острів Крит. Тут він створив для неї чудовий палац, де Європа народила йому трьох синів: Міноса, Радамантиса і Сарпаедона. Так розповідають грецькі міфи.

Ведучий. Сьогодні ми поговоримо про сучасну об’єднану Європу. Європейський Союз – це родина демократичних країн Європи, що працюють разом заради спільного стабільного розвитку, поліпшення життя своїх громадян та для розбудови кращого світу. ЄС – унікальне об’єднання: його країни – члени залишаються незалежними, суверенними державами, проте вони об’єдналися заради набуття більшої сили і ваги у світі. Сучасний ЄС є найбільшим у світі інтеграційним угрупуванням. Що ж передувало створенню ЄС ?

Ведуча. Перші кроки на шляху створення об’єднаної Європи припадають на 1946 р., коли 19 вересня Уінстон Черчілль виголосив у Цюріху пропозицію щодо створення Сполучених Штатів Європи.

9 травня 1950 р. міністр закордонних справ Франції Робер Шуман виголосив промову, в якій запропонував Франції, ФРН та іншим європейським країнам об’єднати свої зусилля у вуглевидобувній та сталеливарній промисловості. Ідею було схвально сприйнято так званою «шісткою» - Бельгією, Францією, ФРН, Італією, Люксембургом і Нідерландами, які 18 квітня 1951 р. підписали в Парижі договір про заснування Європейського об’єднання вугілля і сталі. Вже у 1955 р. на зустрічі міністрів закордонних справ цих держав у Мессіні (Італія) було вирішено поглибити інтеграцію у сфері економіки.

Ведучий. 25 березня 1957 р. у Римі було підписано угоди про створення Європейського економічного співтовариства (ЄЕС) та Європейського співтовариства з атомної енергетики ( Євроатом). Ці документи, відомі як Римські дог8овори, набули чинності 1 січня 1958 р., що вважається офіційною датою заснування сучасного ЄС. У 1965 р. було підписано угоду про об’єднання цих міжнародних організацій. Головна мета об’єднання – створення спільного ринку, економічний розвиток країн-учасниць. Вільне переміщення товарів, послуг, людей і капіталу.

Ведуча. У 1992 р. країни-учасниці Європейського співтовариства у нідерландському місті Маастріхті уклали угоду по створення політичного і фінансового союзу. Цей договір значно розширив повноваження інституцій Європейського Співтовариства, а також передбачав нові форми співпраці урядів країн-членів. Зміна назви «Європейське Економічне Співтовариство»на «Європейський Союз» відбулася 1 листопада 1993 р. Найвищими органами управління ЄС є Європейські комісії з різних галузей економіки або соціальної сфери. Кожна з країн-членів очолює одну комісію. Члени комісій призначаються урядами країн – членів ЄС. Глави урядів або парламентів збираються в Раді ЄС двічі на рік .

Ведучий. Основними органами Європейського Союзу є : Європейський парламент, Рада ЄС (Рада Міністрів), Європейська комісія, Європейський суд, Європейська рахункова палата. До основних інституцій належать: Європейський центральний банк, Економічний і соціальний комітет, Комітет регіонів, Європейський інвестиційний банк, Консультативний комітет.

Ведуча. Нині Європейський Союз налічує 27 кран-учасниць.

На сцену по черзі виходять учні з прапорцями країн, які називає ведуча.

Першими до його складу увійшли 6 країн: Франція, Бельгія, Італія, Федеративна Республіка Німеччина, Люксембург, Нідерланди.

У 1973 р. до ЄЕС приєдналися Данія, Ірландія та Великобританія.

У1981 р. членом ЄЕС стає Греція.

У 1986 р. до співтовариства приєднуються Іспанія та Португалія.

У 1995 р. до Союзу увійшли Австрія, Фінляндія, Швеція.

У 2004 р. членами ЄС стали одразу 19 країн: Естонія, Латвія, Литва, Кіпр, Мальта, Польща, Словаччина, Чехія, Угорщина, Словенія.

У 2007 р. до ЄЕС приєдналися Румунія і Болгарія.

Представляємо країни Європейського Союзу.

Учні, що стоять на сцені з прапорцями країн коротко представляють свої країни:

 • Французька Республіка – столиця Париж. Унітарна держава.

 • Королівство Бельгія. Столиця – Брюссель. Конституційна монархія. Федеративна держава.

 • Італійська Республіка. Столиця Рим. Унітарна держава.

 • Федеративна Республіка Німеччина. Столиця – Берлін. Федеративна держава.

 • Велике герцогство Люксембург. Столиця – Люксембург. Конституційна монархія. Унітарна держава.

 • Королівство Нідерланди. Столиця – Амстердам. Конституційна монархія. Унітарна держава.

 • Королівство Данія. Столиця – Копенгаген. Конституційна монархія. Унітарна держава.

 • Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії. Столиця -Лондон. Конституційна монархія. Унітарна держава.

 • Ірландська Республіка. Столиця – Дублін. Унітарна держава.

 • Республіка Греція. Столиця – Афіни. Унітарна держава.

 • Королівство Іспанія. Столиця – Мадрид. Конституційна монархія. Унітарна держава.

 • Республіка Португалія. Столиця – Лісабон. Унітарна держава.

 • Австрійська Республіка. Столиця – Відень. Федеративна держава.

 • Республіка Фінляндія. Столиця – Гельсінкі. Унітарна держава.

 • Королівство Швеція. Столиця – Стокгольм. Конституційна монархія. Унітарна держава.

 • Чеська Республіка. Столиця – Прага. Унітарна держава.

 • Словацька Республіка. Столиця – Братислава. Унітарна держава.

 • Угорська Республіка. Столиця – Будапешт. Унітарна держава.

 • Республіка Польща. Столиця – Варшава. Унітарна держава.

 • Республіка Словенія. Столиця – Любляна. Унітарна держава.

 • Естонська Республіка. Столиця – Таллін. Унітарна держава.

 • Литовська Республіка. Столиця – Вільнюс. Унітарна держава.

 • Латвійська Республіка. Столиця – Рига. Унітарна держава.

 • Республіка Мальта. Столиця - Валлетта. Унітарна держава.

 • Республіка Кіпр. Столиця – Нікосія. Унітарна держава.

 • Республіка Болгарія. Столиця – Софія. Унітарна держава.

 • Румунія. Столиця – Бухарест. Унітарна держава.

Ведуча. Офіційними мовами ЄС є всі мови країн – членів Європейського Союзу. Загалом їх 23: англійська, болгарська, грецька, данська, голландська, естонська, іспанська, італійська, ірландська, латвійська, литовська. Мальтійська, німецька, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, шведська, чеська, фінська, французька, угорська. Деякі мови є офіційними у кількох державах ЄС (наприклад, німецька – у ФРН та Австрії, французька – у Франції й Бельгії).

Ведучий. Символами Європейського Союзу є прапор та гімн.

Прапор ЄС - це 12 золотих зірок на синьому тлі,розташовані по колу.

У різних традиціях 12 є символічним числом. Це символ абсолютної досконалості,гармонії й довершеності,на зразок 12 місяців, 12 знаків Зодіаку,12 апостолів. Коло є символом єдності. Прапор залишається незмінним,незважаючи на розширення ЄС.

Гімном Європейського Союзу є фінальний момент 8 симфонії Людвіга Ван Бетховена – «Ода радості».У фінальній частині своєї симфонії Бетховен поклав на музику слова «Оди радості»написаної у 1875 р. Фрідріхом Шиллером. У 1972р.Рада Європи ухвалила Бетховенську тему «Оди радості» як свій Гімн. Без слів, універсальною мовою музики він виражає ідеали свобод,миру і солідарності,на яких тримається Європа. У 1985 р. його було схвалено як офіційний Гімн Європейського Союзу.

Звучить Гімн Європейського Союзу – «Ода радості». Учні, що представляли країни ЄС, сходять зі сцени.

Ведуча читає вірш Л.Костенко «Ми прилетіли вранці в Європу»:

Ми прилетіли вранці у Європу.

Блискучий лайнер випустив шассі.

І кинув міст сталеву антилопу

в лассо доріг,тунелів і таксі.

Все зарябіло, як газетні шпальти.

Бетон, гудрон і пляжна пастораль.

Тісні двори, запечені в асфальти,

І вільний шлях, закутий в магістраль.

За день обличчя сірі, як трепанги,

глухе двигтіння титанічних ступ.

Гігантське місто витискає штанги –

гуп-гуп, гуп-гуп, гуп-гуп, гуп-гуп !!!!

Мигтять в очах рекламні балагани,

світ закидає вудлища антен.

Шматка землі немає під ногами,

в яку б ще міг упертися Антей.

Пелюстки скронь – чавунні, як гантелі.

Гараж, віраж, транзистор, віадук!

І ось вночі, в модерному готелі,

мене збудив якийсь космічний звук.

Я потяглась рукою по годинник.

Вже ледь світало. Ранок був сумний.

І де він взявся, звідки він тут виник,

такий незвичний, дивний, неземний ?!

Це зойк світів ? Чи над свідома згадка ?

Чи, може, сон прекрасний наяву ?

А то звичайний європейський дядько

косив у нас під вікнами траву.

Ведучий. Європа – це не лише економічний і політичний союз. Європа – це спільнота культур. Європейська культурна спадщина – надбання й досягнення європейських народів,внесені ними в духовну скарбницю всього людства. Головне гасло сучасної європейської культури – «Єдність –у розмаїті».

Чи не найбільша душа і характер кожного народу виявляється в його музиці, піснях, поезії. І зараз ми запрошуємо вас на «Європейський мистецький вернісаж».

Учні школи представляють музичні номери (танці,пісні). Наприклад: французький народний танець, іспанський танець «Фламенко» кориду,болгарський народний танець,вальс під музику Й. Штраус,німецьку пісню тощо .Ведучий коротко представляє кожну країну.

Франція –це романтика, кохання і величезна любов до життя, що завжди відчувається в музиці,піснях і танцях цієї країни.

На Балканському півострові,береги якого омивають хвилі Середземного моря, знаходиться дивовижна країна, яку населяють нащадки великих еллінів.

Греція – це море, сонце і така ж чудова сонячна музика.

Австрія – є батьківщиною великого Штрауса й неперевершеного Моцарта. Недаремно Австрію називають батьківщиною вальсу.

Про Болгарію кажуть: «Країна троянд і винограду». Тут вірно зберігають народні традиції,і музика є невід’ємним елементом не тільки свят,а й повсякденного життя болгар.

Іспанці бувають різні – веселі і сумні, скупі й щедрі,працьовиті й ледачі, але всіх їх об’єднує любов до своєї культури, музики і, звичайно ж, кориди.

Німеччина – країна,яку населяють працьовиті й відповідальні люди. Втім, німці вміють і відпочивати: співати, танцювати і просто подружньому розмовляти за кухлем пива.

Великобританія є союзом чотирьох історичних національних областей, і у країні шануються мистецтво та культура кожної з них.
ВІКТОРИНА.

Учитель. Наше відкрите засідання євроклубу продовжує конкурс-вікторина для учнів 9 – 10 класів.

Учні самостійно формують команди,до яких входять по 6 учасників, та обирають капітанів команд. Вікторина складається з кількох конкурсів.

ХІД ВІКТОРИНИ.

Вступ.

Представники команд коротко представляють свої команди: клас,склад учасників,капітана, назву і девіз.
Конкурс «Далі, далі …»

Команди відповідають на запитання ведучого. Для обміркування кожного запитання командам надається по 1 хвилині. Якщо в команди є дострокова відповідь,її учасники піднімають руку. Якщо команда дала неправильну відповідь,право відповісти отримує інша команда.

За кожну повну правильну відповідь команді нараховується 1 бал,за неповну – 0,5 бала, за не правильну – 0 балів.

Запитання:

1.Скільки країн сьогодні утворює Європейський Союз ? ( 27. )

2.Коли святкується день Європи ? ( 9 травня )

3.Скільки зірок на прапорі ЄС ? ( 12.)

4.Яке місто називають столицею об’єднаної Європи ? (Брюссель.)

5.Скільки було країн – засновниць ЄС ? (6.)

6.У якому році до ЄС приєдналася найбільша кількість країн ? (У 2004 р.)

7.Як називається гімн ЄС ? ( «Ода радості»)

8.В якому році було впроваджено спільну валюту – євро ? (1 січня 1999 р.євровведено в безготівковий обіг.)

9.Назвіть найменшу за площею країну ЄС. ( Мальта .)

10.Коли Ірландія вступила до ЄС ? ( У 1973 р.)

11.Назвіть принципи чотирьох свобод ЄС. (Вільний рухтоварів,послуг,капіталу і людей.)

12.У якому році членами ЄС стала Польща,Угорщина й Словаччина . (у 2004 р.)

13.У якому місці Європи знаходиться європарламент ? (У Стразбурзі )

14.Коли євро стало готівковим засобом розрахунку ? (1 січня 2002 р.)

15. Скільки триває президенство країни у ЄС ? (Півроку.)

16.Коли членами ЄС стали Болгарія та Румунія ? (У 2007 р.)

17.Коли відбулася зміна назви «Європейське Економічне Співтовариство» на «Європейський союз» ? ( 1 листопада 1993 р.)

18.У якому місці було підписано договір про Європейське Економічне Співтовариство» ? (У Римі.)

19.Яка країна ЄС стала переможцем Євробачення – 2006 р? (Фінляндія )

20.Назвіть країни,що є кандидатами на вступ до ЄС. (Хорватія,Туреччина,Македонія)
Конкурс «Німа карта»

Команди отримують контурні карти ( по одній для кожної команди).На них позначені кордони п’яти країн Європейського Союзу. Завдання команд – за 3 хв. визначити ці країни і підписати їхні столиці.

Максимальна кількість балів за конкурс – 10 балів.
Конкурс капітанів «Назвіть країну»

Прослухавши підказку у вигляді асоціативного ряду, капітани мають назвати країну. У переліку асоціацій можуть бути відомі люди цієї країни,визначні місця та об’єкти,певні події її історії тощо.

Кожна правильна відповідь – 1 бал.

Приклад. Пелопоннес, Акрополь, міфи, Сократ, Парфенон, Піфагор, Олімпійські ігри. (Греція.)

Завдання конкурсу.

1.Паганіні, гондоли, Колізей, Монблан, Рафаель, Марко Поло, «Ла Скала», мармур, Апенніни. ( Італія.)

2. Копернік, Біловезька Пуща, Міцкевич, балтійське узбережжя, Шопен. (Польша.)

3.Альпи, Шуберт, банківські послуги, Зальцбург, вальс, Гайдн, Рільке. (Австрія)

4. «Пеппі Довгапанчоха» , ліс, Вольво», вікінги, «Північна Венеція», авіакомпанія «САС». (Швеція.)

5. Балатон, гуляш, Центральна Європа,чардаш, боксити, Дунай. (Угорщина.)

6. Кортес, Прадо, вино, Лопе де Вега, маслини, Сарагоса, канарські острови, Дон Кіхот. ( Іспанія .)

7. Бурштин, балтійське узбережжя, Даугави, рибні консерви, Юрмала, Домський собор. (Латвія.)

8. Нансен, електрохімія, Тур Хейєрдал, Едвард Гріг, Північне море, нафта, Ібсен. (Норвегія.)

9. Галлія, Канни, Версаль, Страсбург, Бальзак, Лазуровий берег, брати Люмєр, Сена, жаб’ячі лапки. (Франція.)

10.Дунай, троянди, Кирило і Мефодій, Фракія, «Золоті піски» , Чорне море, Варна, солодкий перець. (Болгарія.)
Конкурс «Музичний калейдоскоп»

Командам пропонуються уривки з творів відомих композиторів та пісень відомих виконавців.Прослухавши музику,команди мають назвати композитора чи виконавця та його батьківщину.На обговорення кожного музичного уривка дається 1 хв.

Кожна правильна відповідь – 2 бали.

Рекомендується використати уривки з творів: В.А.Моцарта (Австрія), Й.Штрауса (Австрія.) , І. Кальмана (Угорщина), М. Огінського (Польща), Ф.Шопена (Польща), Й.С.Баха (Німеччина), з репертуару Е.Піаф (Франція), Л. Павароті (Італія), Х. Іглесіаса (Іспанія) , «АВВА» (Швеція).

Конкурс «Країни та столиці»

Прослухавши топонімічний опис міста чи країни або короткий опис державного прапора,команди повинні їх назвати.На обговорення кожного завдання дається 1 хв.

Кожна правильна відповідть – 1 бал.

Завдання конкурсу.

1. Місто засноване в 16 ст. магістром духовно-лицарського ордену іоаннітів Жаном Парізо де ла Валлета і носить його імя. Про столицю якої країни йдеться? (Про столицю Мальти – м.Валлетту.)

2. Він складається з білої,зеленої та червоної горизонтальних смуг. Біла смуга символізує мир та свободу;зелена – природні багатства країни;червона є символом мужності і крові патріотів пролитої у боротьбі за незалежність. Про прапор якої держави йдеться? (Про прапор Болгарії.)

3. Національна назва держави і острова,на якому вона розташована ,- Ейре. В її основі лежить слово eirinn– «захід» , «західна земля», що відповідає крайньому західному положенню цієї країни і Європі. Про яку країну йдеться ? Про Ірландію.)

4. Місто було засноване 10 ст. на річці Вілія ,при впадінні в неї річки Вілейки, від яких місто й отримало назву. Назва річки Вілії утворена від слов’янського велья - «велика». Про столицю якої країни йдеться? ( Про столицю Литви – м.Вільнюс.)

5.Від чорного минулого через криваве сьогодення – до золотого майбутнього. Про прапор якої країни йдеться ? Чорний колір символізує похмурі роки реакції,червоний – кров патріотів,пролиту в боротьбі за свободу,а золотий – сонце свободи. ( Про прапор Німеччини.)

6. Це держава у центрі Європи. У середньовічній імперії франського короля Карла Великого територія сучасної країни опинилася на її східній окраїні й отримала назву Остеррайх – «східна держава» (з нім. ост.- «схід», райх – «держава»). З часом друга частина назви (-райх) випала з ужитку ,а перша частина (остер) набула закінчення –ія. Про яку країну йдеться? (Про Австрію.)

7. Місто засноване у 927 році як мавританське укріплення.У939 р. згадується під назвою Магерит, яку вважають арабською за походженням і пов’язують із терміном мадарат– « місто».Досить достовірною є ще одна версія: назву вважають д арабською за походженням і виводять її з романського maderita– «лісові зарості».Про столицю якої країни йдеться? (Про столицю Іспанії – м.Мадрид).

8. Назва цієї західноєвропейської держави походить від назви міста,яке було побудоване на місці давньої римської фортеці. Уперше воно згадується у 738 р. як Люцилінбург ( «мале місто»).Про яку країну йдеться? (Про Люксембург.)

9. Її державний прапор складається з червоної,жовтої й червоної горизонтальних смуг з гербом по середині. Згідно з переказами,один із королів Арагону побажав мати свій прапор. Оглядаючи різні проекти прапорів,він зупинився на одному ,з гладким золотим полем. Потім він звелів подати келих свіжої крові тварини і,зануривши в нього два пальці,провів ними по жовтому полотнищу,на якому залишились дві червоні смуги. Про прапор якої країни йдеться?( Про Іспанський)

10.Місто було засноване близько 7 ст. до н. е. і називалося Ледра. У Візантійський період його перейменували у Левкосію- «біле місто». Сучасна назва походить від давньогрецького Hike- імені богині перемоги. Про столицю якої країни розповідається ? (Про столицю Кіпру – м.Нікосію.)

11.Цю державу на півночі Європи самі її жителі називають Суомі. У світі ж поширилася шведська назва цієї країни. Про яку країну ці слова?(Про Фінляндію.)

12.Її прапор синьо-біло-червоний. Білий колір символізує королівську владу,а синій і червоний – кольори кокарди національної її столиці. Прапор якої країни описано?(Франції).

13.Місто розташоване на річці Тібр,давня назва якої – Румо , або Румон, і лягла в основу назви міста. Про столицю якої держави йдеться? Про столицю Італії – м.Рим.)
Конкурс «Чудеса світу»

Команди отримують по три кольорових зображення всесвітньо відомих пам’яток ( Стоунхенджа, Собора Паризької Богоматері, Пізанської вежі, Колізею тощо). Завдання команд – через 3 хв. назвати зображену пам’ятку і країну,у якій вона знаходиться.

Кожна правильна відповідь – 1 бал.

Після закінчення останнього курсу журі підбиває підсумки,оголошує загальну кількість балів і нагороджує учасників конкурсу.

Ведучий. От і закінчилось відкрите засідання нашого шкільного євро клубу «КРОК» . Ми дякуємо всім його учасникам за активну участь, а нашим гостям – за увагу. До нових зустрічей.

Література.

 1. Все про світ. Країни. Прапори. Герби: Енциклопедичний довідник. – К: Школа ,2001.

 2. Європейські студії: Навч. посіб. Для учнів 8 – 12 кл. - К.2004.

 3. Костенко Л.В. Вибране / Л.В.Костенко. – к: Дніпро, 1989.

 4. Петринка Л.В. Топонімічний словник. Географія у назвах: Навч.-метод. посіб. /Л.В.Петринка.- Л. :Тріада плюс, 2006.

 5. Страны мира: справочник для эрудитов и путешественников .- Х.: Книжный клуб ,2005.

 6. Усі географічні назви ( за шкільною програмою ) /Упор . Л.В. Петринка. - Х.: Торсінг Плюс, 2007.

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Сценарій до відкритого засідання шкільного євроклубу. Тема: «Мови Європи»
Мета: ознайомити школярів з історією формування європейських мов, географією їх розповсюдження, пропагандувати вивчення української...

Європейський клуб «Вікно в Європу»
Авторської програми роботи Євроклубу. Розпочавши з організаторської фази, ми обрали президента Євроклубу – ним став учень 5 класу...

• Засідання членів журі з метою обговорення умов, єдиних вимог та критеріїв оцінювання конкурсів
...

Ось І настав цей незвичайний день, день радісний І тривожний, веселий...
Ведучий: Позаду залишилися протоптана стежина до шкільного порогу І до болю знайома мелодія шкільного дзвінка, попереду – незвідана...

Паперопластика Квілінг Композиція «Чарівні квіти» Відкрите заняття гуртка «Чарівна палітра»
Мета: ознайомити учнів із декоративною трансформацією природніх форм за допомогою паперопластики

Палац дитячої та юнацької творчості «істок» харківської міської ради...
Естетичне виховання дітей молодшого шкільного віку засобами народної хореографії

Інформація про випуск облігацій відкритого акціонерного товариства акціонерний банк "укргазбанк"
Повне найменування: Відкрите акціонерне товариство акціонерний банк "Укргазбанк"

Є вропейський клуб «Дружба» Блистівська зош І-ІІІ ступенів
Гузь Юлія Олександрівна, вчитель англійської мови Блистівської зош І-ІІІ ст., керівник євроклубу „Дружба”

Засідання журі І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

Засідання науково-методичної ради
Діяльність щодо поліпшення умов та якості роботи методичного кабінету, професійної майстерності працівниківБаза даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

g.lekciya.com.ua
Головна сторінка