Пошук по сайту


Разом з ідеєю організації Музею історії колегіуму з’явилася ще одна створення міні-підручника з історії нашого навчального закладу. Він складається з кількох

Разом з ідеєю організації Музею історії колегіуму з’явилася ще одна створення міні-підручника з історії нашого навчального закладу. Він складається з кількох

Сторінка1/14
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


Передмова
Разом з ідеєю організації Музею історії колегіуму з’явилася ще одна – створення міні-підручника з історії нашого навчального закладу. Він складається з кількох розділів, в яких можна знайти чимало цікавої інформації для учнів різного віку, вчителів, батьків та гостей. Починається все з короткої історії колегіуму. Ми звикли до загальновідомої інформації про становлення нашого закладу, а тут – все більш деталізовано, наскільки це можливо було зробити. Розділ “Історія” складається на основі не лише однієї розповіді Камілії Домініківни, використовуються й інші джерела. Розповідається хто і як будував наш навчальний заклад, якими були перші місяці роботи… «Родзинкою» є те, що мало не вперше тут є коротка історія кожної кафедри окремо. Поряд з історією згадуються всі ті люди, які працювали там, адже подано списки абсолютно всіх викладачів. Розділ “Загальна інформація” містить в собі опис життя колегіуму, а саме: традиції, свята, робота над проектами. Окремого розділу заслуговує наша співпраця. Йдеться про чотирирічну співпрацю з учнями та вчителями Стрийської гімназії імені Митрополита Андрея Шептицького. За цей період було зроблено багато цікавого та корисного: наші учні тричі відвідали Стрий, триває активне листування та обмін досвідом між учнями та вчителями, започатковано спільні проекти. Чотири роки - це вже історія. Досить багато гостей з України та країн зарубіжжя відвідало наш колегіум і були в захопленні від усього побаченого. У книзі вміщено події всіх років, не забуті також і люди, які зробили свій внесок в те, що колегіум став відомим далеко поза межами Житомирської області: це і медалісти, і призери предметних олімпіад різних рівнів, учасники обласних та всеукраїнських фіналів МАН, призери та переможці міжнародних конкурсів. Ви також знайдете розділ про становлення Наукового товариства учнів та колегіантів «Астра», про перші наукові конференції, діяльність секцій тощо. Сталося багато за 12 років, і все потрібно описати зараз, щоб потім час не забрав у нас, а можливо і у наших дітей та онуків, можливості знати, що було спочатку… Даний посібник може слугувати інформаційним джерелом при проведенні екскурсій у Музеї історії колегіуму, як міні-підручник з історії колегіуму, інформатор для гостей нашого закладу та як книга приємних спогадів про роки навчання для наших випускників. Варто пам’ятати, що лише знаючи минуле можна побудувати гарне майбутнє.

Марина Шульга, колегіантка 11 класу. Травень 2006 року
Нинішня публікація є другою спробою зібрати разом все, чи майже все, що заслуговує на увагу кожної людини, життя якої було, є чи буде пов’язане з Новоград-Волинським колегіумом. 2004-го року було видано “Малу енциклопедію колегіуму”. Нинішнє видання є більшим з точки зору обсягу та повнішим з точки зору вміщеної інформації. Свого колориту додають фото останніх років, інтерв’ю з керівниками методичних об’єднань та кафедр, хронологія подій, списки випускників, вчителів, учнів, котрі творили історію нашого навчального закладу. Велику роботу зробила Марина Шульга у травні 2006 року, ця книга – її заслуга. Саме Марина відважилася на пошук та сортування інформації, підбір газетних публікацій. Розміщення матеріалів. Історія не стоїть на місті, тому протягом наступного півріччя було скориговано, уточнено та доповнено окремі розділи, підібрано фотознімки. Впевнений, що книга знайде свого читача і стане джерелом інформації для майбутніх поколінь учнів та колегіантів.

Е.І.Зіннуров, керівник проекту. Листопад 2006 року
Спонсори видання: Д.Ружицький, приватний підприємець; Благодійний фонд підтримки колегіумної освіти; Методичне об’єднання іноземних мов Новоград-Волинського колегіуму.

1. ІСТОРІЯ
Все починалося влітку 1993 року, коли у місті почали будувати житло для військових, а разом з тим супутні об’єкти: школу, дитячий садок та ряд установ соціального призначення. Будували іноземці - німецькі та болгарські спеціалісти, і вже за дев’ять місяців було створено маленький світ нашого мікрорайону.

БУДКЕРІВНИЦТВО:

  • Фербер, керівник будівництва військового містечка, фірма «Хохтіф», Німеччина.

  • Бльокер, комерційний директор будівництва, Німеччина.

  • Матьора, представник фірми «Хохтіф», Німеччина.

  • Недєв, начальник будівництва, фірма «Головболгарбуд».

  • Стойменов Г., головний інженер, фірма «Головболгарбуд».

  • Велков, інженер фірми «Головболгарбуд».

  • Зільберт М.Д., представник Міністерства оборони Росії.

Фотоантологія будівництва колегіуму міститься у «Літописі шкільного життя 1993-1994 рр.»
12 квітня 1994 року відбулося відкриття Новоград-Волинської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11. Школа стала своєрідним центром навчання та виховання дітей та молоді кількох мікрорайонів міста. Вже тоді, 12 квітня, у день відкриття нової школи з'явилася ідея на її базі створити в перспективі заклад освіти ХХІ століття, з новою прогресивною філософією та відповідним змістом навчання. Але спершу обживали нову школу, формували педагогічний і учнівський колектив, створювали навчально-матеріальну базу, вирішували безліч організаційних питань.
Першочерговим завданням було формування педагогічного та учнівського колективів, оскільки вчителі та учні прийшли з різних шкіл. Цікаві знахідки з проблем навчання, виховання осмислювалися на психолого-педагогічних семінарах, педагогічних радах, методоб’єднаннях. Особливо хвилювали питання духовності, культури спілкування, що спонукало до розробки моделі системності у виховному процесі через проведення тематичних годин, годин спілкування, створення мережі гуртків, введення нових предметів. Розроблені авторські програми з предмету «Етика загальнолюдських відносин» (5-7 класи), «Діалоги про етикет» (1-3 кл.). Школа стала центром виховання та всебічного розвитку дітей. На базі школи працюють філії художньої, музичної, спортивної шкіл, станції «Юний технік», шаховий клуб.

Дані станом на 1999 рік (уривок із брошури до п’ятиріччя з дня відкриття школи)
Новий навчальний заклад розрахований на 990 учнів. Має 33 класи, 2 спортивні зали – гімнастичну та ігрову. Крім класних приміщень учні та вчителі мають у своєму розпорядженні спеціалізовані кабінети хімії, біології, фізики, музики, іноземних мов, майстерні, бібліотеку, ресурсний центр іноземних мов, хореографічні зали, приміщення кафедр, актову залу з кіноустановкою, кутки відпочинку, стрілецький тир. Мало хто знає, що двері та вікна було привезено з Італії, меблі та медичне обладнання – з Болгарії, дошки – з Німеччини. Факт, що для створення затишку у новозбудованій школі за проектом було витрачено близько 400DM тільки на озеленення… Проте перші два роки школа не мала технічного обладнання, але спільними зусиллями ці проблеми були вирішені. У 1996 році було придбано 2 телевізори “AKAI” та відеомагнітофони “SONY”, що на ті часи вважалося розкішшю у подібних установах. За 12 років школа пройшла декілька етапів реформування. Один з них відбувся у 1999 році шляхом реорганізації. Враховуючи потреби суспільства, кадровий потенціал та матеріальну базу 1 вересня 1999 року школі надано статус спеціалізованої з поглибленим вивченням англійської мови, а у 2003 році реорганізовано в колегіум.

Згідно рішення сесії Новоград-Волинської міської ради (квітень 2003року) Новоград-Волинську спеціалізовану загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №11 з поглибленим вивчення англійської мови було реорганізовано в колегіум. Навчання в колегіумних класах розпочалося 1 вересня 2003 року. У двох колегіумних класах Новоград-Волинського колегіуму у 2003-2004 н.р. навчалося 50 колегіантів: 10А (філологічний профіль, українська філологія) та 10Б (історико-філософський профіль). 1 вересня 2004 року лави колегіантів поповнив один десятий клас (філологічний профіль, українська філологія). На кінець 2004-2005 навчального року в колегіумних класах навчалося 82 колегіанти, 2005-2006 – 79 колегіантів. У 2005-2006 н.р. було відкрито два десятих класи: 10А (філологічний профіль, іноземна філологія) та 10Б (інформаційно-технологічний). 1 вересня 2006 року з’явилися нові колегіанти. У двох десятих класах запроваджено історико-філологічний та економічний профілі. З відкриттям колегіуму 1 вересня 2003 року розпочався літопис нової шкільної ери, пріоритетним напрямком якої є виховання та розвиток здібних і обдарованих дітей з метою створення інтелектуального, науково-освітнього потенціалу України. Колегіум забезпечує базову підготовку за профілями навчання. Школа нового типу створювалась не на порожньому місці. Для цього були всі передумови. Упродовж років педколектив займався пошуком та впровадженням інноваційних навчально-виховних технологій, зосереджуючи увагу на розвитку творчості особистості. Другою підвалиною нового закладу є стратегічна перспектива - можливість надання молоді ґрунтовної освіти, забезпечення їй необхідних освітніх передумов для вільного вибору професії, вищих навчальних закладів. І, передусім, молодий, потужний і високопрофесійний педагогічний колектив колегіуму. Це фахівці сучасного педагогічного мислення, талановиті, мудрі, відданні своїй нелегкій вчительській праці. Сьогодні, без сумніву, можна стверджувати, що колегіум є соціально-педагогічним об'єднанням людей, які усвідомлюють високе суспільне значення освіти. Над створенням і зміцненням творчого колективу, впровадженням новітніх педагогічних технологій послідовно працювали і працюють заступники директора з навчальної, виховної та наукової роботи - Зіннуров Е.І., Куценко Н.О., Сальчук Т.М., Парандій Л.В., Гончарук Л.І. Учні колегіуму мають можливість опановувати не тільки предмети інваріантної частини навчального плану, а й поглиблено засвоювати англійську мову, за власним бажанням вивчати другу іноземну мову - німецьку, французьку або польську. Надається належна комп'ютерна підготовка учнів, прищеплюється уміння працювати з інформацією. З цією метою введено курс інформатики в 2-9-х класах. Створюються авторські програми курсів, бази даних різних сфер життя колегіуму, власні комп'ютерні програми, розширюються інтернет-зв'язки з закладами освіти, науки, вчителями, учнями.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Оцінювання з історії україни
Ни складено враховуючи цілі, вимоги І зміст навчання історії в школі, закладені в Державному стандарті освіти та чинній програмі...

Уроку
Своєрідність епохи стародавнього світу як першого етапу в історії людства. Історичні джерела з історії стародавнього світу. Практичне...

Історіографія всесвітньої історії
Я-79 Історіографія всесвітньої історії: навчально-методичний посібник для студентів Інституту історії, етнології та правознавства...

Збірник завдань з історії стародавнього світу 6 клас
Автор : В. М. Миценко – вчитель історії Запорізької середньої загальноосвітньої школи Широківського району

Віхи економічної історії
Державний устрій. Румунія республіка. Глава держави Президент, глава уряду прем'єр-міністр. Законодавчий орган двопалатний парламент,...

Особливості змісту та методики нового підручника історії для 5 класу загальноосвітньої школи
України в контексті загального історичного процесу. Водночас, оскільки п'ятикласники вперше знайомляться з навчальним предметом «Історія»,...

Методичні рекомендації Основні принципи організації та діяльності музею
Музей — це науково-дослідницька І науково-освітня установа, яка виконує на основі музейних предметів функції документування, освіти...

Концепція та програми викладання історії України в школі (проект)
Матеріали IV та V робочих нарад з моніторингу шкільних підручників історії України

Уроки з курсу історії стародавнього світу Урок № Тема: «Вступ. Що...
Мета: Сформувати уявлення учнів про періодизацію історії та відлік часу. З'ясувати особливості епохи стародавнього світу як першого...

Орієнтовний перелік основних наказів керівника загальноосвітнього навчального закладу
Про розподіл обов’язків між адміністрацією загальноосвітнього навчального закладуБаза даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

g.lekciya.com.ua
Головна сторінка