Пошук по сайту


Н іжинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10 Ніжинської міської ради Чернігівської області

Н іжинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10 Ніжинської міської ради Чернігівської області

УКРАЇНА

ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСТЬ

Н
іжинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10 Ніжинської міської ради


Чернігівської області

вул. Московська, 54, м. Ніжин, 16600, тел. (04631) 4-15-27, факс (04631) 4-15-27

E-mail: zosh10-nizhyn@yandex.ru Код ЄДРПОУ 26467741

198 від 21 травня 2014 року

Міський методичний кабінет

З В І Т

про методичну роботу в

ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 Ніжинської міської ради

за 2013-2014 н.р.
У 2013-2014 н. р. школа продовжує працювати над науково-методичною проблемою «Створення умов для всебічного розвитку й саморозвитку особистості, індивідуалізації і профілізації, переходу на особистісноорієнтовані педагогічні технології». Робота методичних об’єднань та їхніх підрозділів була націлена на реалізацію проблеми, над якою школа працює не один рік. За попередні роки проблема була вивчена теоретично, колектив познайомився з досвідом інших закладів, які працюють над подібними проблемами, накопичував свій досвід, а тепер успішно реалізує ці надбання в навчально-виховному процесі.

На засіданні серпневої педради були чітко окреслені завдання і визначені шляхи реалізації заключного етапу роботи над проблемою. Педагогічна рада у жовтні розглядала питання: «Стан викладання та рівень знань учнів 5-11 класів з світової літератури» (доповідачі Мисник О.М., Кононенко Н.П.) та «Робота шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів з проблеми «Використання здоров’язбережувальних технологій на уроках 1-4 класів та в групах продовженого дня» (доповідачі Григорова К.М., Дмитрієва Л.В.).

На педагогічній раді у січні розглядалось питання «Стан викладання і рівень знань учнів 1-8 класів з образотворчого мистецтва» (доповідач Кононенко Н.П., Григорова К.М.). Заслуховувався досвід вчителів, які атестуються на вищу категорію та звання.

Педагогічна рада у березні місяці була присвячена обговоренню питань «Про стан викладання і рівень знань учнів 1-11 класів з англійської мови» та «Партнерство родини, школи та позашкільних закладів у формуванні творчого потенціалу та розвитку дитини в умовах сучасного суспільства».

Заслуговують на увагу форми проведення педагогічних рад: засідання круглого столу, дискусійний клуб та інші.

До кожної з названих педрад підготовлені змістовні презентації, відеоматеріали. Активними учасниками педрад були представники учнівської та батьківської громадськості.

Цілий ряд питань виносились на обговорення методичної ради:

 • Робота з обдарованими дітьми – один з пріоритетних напрямків у діяльності школи. Підготовка учнів до міських олімпіад – головне завдання педагогічного колективу.

 • Про участь учителів у конкурсі «Учитель року».

 • Про проведення місячника педагогічної майстерності та предметно-методичного тижня вчителів початкових класів.

 • Роль предметів художньо-естетичного циклу у розвитку творчої особистості школяра.

 • Робота вчителів по підготовці учнів 4-х, 9-х, 11-х класів до ДПА. Повторення вивченого матеріалу;

 • Особливості впровадження державних стандартів початкової та базової загальної освіти (2,5 класу).

 • Про підготовку і проведення міського семінару вчителів історії та правознавства. На базі школи були проведені міські семінари. Міський семінар вчителів історії за темою «Формування патріотичних почуттів на уроках історії, правознавства та в позаурочний час» проходив 18 жовтня 2013 р. Під час семінару було підготовлено і проведено презентацію МО (ЗДНВР Григорова К.М.), відкриті уроки «Юридична відповідальність» (9-А кл, учитель Кресан А.О.), «Друга світова війна. Пам’ятає врятований світ» (11-А кл., учитель Кресан Ж.В.) та виховний захід «І в книгу пам’яті ми впишемо їх імена» (учитель Згода В.М.).

 • Семінар учителів хімії «Впровадження ІКТ на уроках хімії та в позаурочний час». В рамках семінару учителів Сакун С.А. провела урок-аукціон «Узагальнення знань про основні класи неорганічних сполук» у 8-А класі, презентувала власне порт фоліо.

Творчо працювали шкільні методичні об’єднання:

 • вчителів фізико-математичного циклу (керівник Левченко С.А.);

 • вчителів історії та правознавства (керівник Кресан Ж.В.);

 • вчителів трудового навчання (керівник Василевська Т.М.);

 • вчителів англійської мови (керівник Гавриль Л.І.);

 • вчителів словесників (керівник Топтун Н.О.);

 • вчителів природничого циклу (керівник Сакун С.А.);

 • вчителів початкових класів (керівник Дмитрієва Л.В.);

 • фізичного виховання (керівник Опришко І.А).

Кожне із вищезгаданих МО, глибоко проаналізувало результати роботи минулого року, провело діагностування певних питань і на основі цих складових визначало проблему, над якою слід працювати та основні питання, які слід розглянути.

МО учителів фізико-математичного циклу головною проблемою обрало «Формування та вдосконалення професійної компетентності творчого педагога як умова забезпечення розвитку компетентної особистості».

МО вчителів історії та правознавства – «Підвищення якості та ефективності уроку та позакласної діяльності шляхом впровадження сучасних освітніх технологій».

МО вчителів трудового навчання, музики та образотворчого мистецтва – «Особистісно орієнтовний підхід до навчання на уроках трудового навчання, музики та образотворчого мистецтва».

МО вчителів англійської мови «Створення сприятливих умов для формування і розвитку комунікативної та пізнавальної культури кожного учня за допомогою активних та інтерактивних технологій в умовах особистісно-орієнтованого навчання».

МО вчителів-словесників «Удосконалення форм, методів і засобів навчальної діяльності в процесі формування творчої особистості».

МО природничого циклу «Упровадження у роботу особистісно-орієнтовних педагогічних технологій як засіб формування ключових компетенцій предметів природничого циклу».

МО вчителів початкових класів «Роль особистісно-орієнтованого навчання при формуванні особистості молодшого школяра».

МО вчителів фізичної культури «Зміцнення фізичного здоров’я молоді через запровадження здоров’язберігаючих технологій в освітньому процесі».

Кожне із вищезгаданих МО у 2013-2014 навчальному році провело по 4 засідання, на яких зверталася увага на загальноприйняті питання, як то: нормативні документи МОНУ щодо викладання окремих предметів, новими ДСПО та Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти, методичні рекомендації. Особлива увага – підвищенню педагогічної майстерності та обміну досвідом, запровадженню кращого педагогічного досвіду у практику роботи вчителів, самоосвіті, проходженню курсів підвищенню кваліфікації при ЧОІППО (10 учителів за рік).

На засіданнях планувалися основні заходи предметно-методичних тижнів. Зокрема, у І семестрі були проведені вони учителями початкових класів, учителями історії та правознавства, образотворчого мистецтва, основ здоров’я, у 2 семестрі – тиждень екології, природничих наук, тиждень присвячений 200-й річниці з дня народження Т.Шевченка, математики, фізики та інформатики, тиждень трудового навчання, англійської мови.

07-11 жовтня – Тиждень правового виховання, присвячений дню юриста. В рамках цього тижня під керівництвом ЗДНВР Григорової К.М., педагога-організатора Чабаненко О.С. та вчителя правознавства Кресан А.О. відбулися:

 • година інформування «Права та обов’язки дітей за Конвенцією ООН про права дитини» (4-В кл.),

 • лекторій спеціаліста служби у справах дітей Єрофеєвої Л.Г. «Особливості юридичної відповідальності неповнолітніх»;

 • проведені конкурси кросвордів серед 9-10 кл. «Світ юридичних термінів», учнівських малюнків серед 5-11кл. «Права очима дітей», учнівських плакатів «Правознавство в нашому житті», учнівських рефератів «З історії української державності»;

 • правовий брейн-ринг серед 9-х кл.;

 • вікторина «Юний правознавець» серед десятикласників.

21-25 жовтня - Тиждень історії. Протягом тижня були організовані:

 • навчальні екскурсії по історичних та героїчних місцях Ніжина для 7-8кл. (Згода В.М.);

 • історична вікторина «Подорож у минуле» для 7-х кл., брейн-ринг «Чи знаєш ти історію?» для 6-х кл., складання проекту «Мій родовід» у 5-х кл. (Кресан А.О.);

 • Козацькі розваги серед 8-х класів (Сурмачевська О.В.);

 • конкурс проектів серед 9-х кл. «Ніжин – моє рідне місто», випуск стіннівок «Рекорди України» 11класом, конкурсна програма «Традиції і звичаї українського народу» (Кресан Ж.В.).

03-10 грудня – Всеукраїнський тиждень права. В рамках цього тижня:

 • 9 грудня відбувся Єдиний урок «Права людини»;

 • Організовано конкурс учнівських творів «Що означає Бути громадянином України»;

 • Проведено конкурс учнівських плакатів і презентації «Я маю право»;

 • Дискусія у 9-А кл. «Освіта – це право чи обов’язок»;

 • Інтелектуальна гра «Права людини» у 9-В кл.;

 • Години спілкування «Загальна декларація прав людини» у 3-11 кл.

 • Круглий стіл з представниками правоохоронних органів«Права людини та їх гарантії»для 9-10кл.

З 18 по 22 листопада 2013 року був проведений предметно – методичний тиждень вчителів початкових класів та вихователів ГПД під гаслом В.О.Сухомлинського: «Я не боюся ще й ще раз повторити: турбота про здоров’я – це найважливіша праця вчителя та вихователя. Від життєрадісності, бадьорості дітей залежить їхнє духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, міцність знань, віра в свої сили». Предметно-методичний тиждень розпочався педагогічними читаннями «Проблема формування в учнів здорового способу життя у працях В.Сухомлинського», які підготували Ярош О.А., Мажиріна Л.М., Голуб С.В. Були проведені уроки читання «А.Дімаров. Для чого людині серце» (3-В клас, Дмитрієва Л.В.), математики «Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 8. Задачі на різницеве порівняння двох добутків і двох часток», «Прямокутник» (3-А клас, Дробязко С.В.) та «Загальний випадок усного віднімання двоцифрових чисел» (2-А клас, Білоус С.Г.), української мови «Вимова і правопис слів з ненаголошеними -е, -и в коренях, які перевіряються наголосом» (3-Б клас, Грищенко В.П.) та «Правопис закінчень іменників у родовому відмінку множини» (4-В клас, Божок В.І.), основ здоров’я «Безпека у побуті» (4-Б клас, Малавська Л.М.) Учні 2-Б класу (класовод Пирог Л.М.) провели свято «Веселий ярмарок». Вихователі ГПД підготували для своїх виконавців вікторину «Планета чарівних казок». Своїми педагогічними знахідками та презентацією поділилася Шамрило О.Г. Протягом тижня діяла виставка дитячої творчості «Моє здоров’я у моїх руках». Класоводи розробили та підготували до друку збірочку диктантів на валеологічну тематику.

Під час проведення предметно-методичного тижня вчителі продемонстрували впровадження здоров’язберігаючих технологій (арт-терапія, рефлексія, фізкультхвилинки, казкотерапія, валеологічні хвилинки, тренажери для очей). Підсумком проведення предметно-методичного тижня став випуск методичного бюлетеня, який утверджував, що сучасний урок має бути здоров’язберігаючим, здоров’яформуючим, здоров’язміцнюючим, спрямованим на формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, учити культури здоров’я. Такий підхід до сучасного уроку зобов’язує вчителя бути взірцем здорової людини.

Проведено предметно-методичний тиждень вчителів образотворчого мистецтва в рамках якого відбулися:

 • виставка малюнків обдарованих дітей «Юні таланти»: Ковтун В., Гах А., Євченко Т., Головко А, Александренко А., Полякова Ю, Мягкова О.;

 • персональна виставка учениці 9-В класу Чепели Анни;

 • відеоекскурсія до картинної галереї «Творчість І.К.Айвазовського»;

 • зріз знань з образотворчого мистецтва;

 • вікторина «Знавці образотворчого мистецтва»;

 • виставка стінгазет «Архітектурне мистецтво».

Вчителі приділяють особливу увагу розвитку дитячих талантів, спонукають їх до участі у різноманітних конкурсах.

Збереження життя і здоров’я дітей – одне з найголовніших завдань сучасної школи. Саме ці питання були основними під час проведення «Тижня безпеки життєдіяльності».

У рамках тижня «Безпеки життєдіяльності були проведені:

- виступ агітбригади (7-А кл.),

- екскурсія до пожежної частини (5-А),

- виховні години по класах, інструктажі з ТБ, бесіди за планом,

- конкурс малюнків «Моя безпечна поведінка» (5-6 кл.)

Відповідальна - учитель основ здоров’я Гуменюк О.О.

В рамках предметно-методичного тижня учителів-філологів, заходи з нагоди 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка: конкурси малюнків, читців, літературно-музичне свято «Дзвенять кобзареві струни» та інше.

Під час проведення тижня англійської мови цікавими були: проведений конкурс інсценізованої пісні, концерт до 450-річчя з дня народження В.Шекспіра, свято для 1-4 класів «Говоримо англійською» та інші.

Цікавим і змістовним був екологічний тиждень, в рамках якого проводилися екологічні відео хвилинки по класах, виставки малюнків та постерів, виступ агітбригади «Дивограй», позакласний захід до 28 річниці трагедії на ЧАЕС, акція «Збережемо довкілля». На території школи учнями висаджено біля 100 дерев.

Педагогічний колектив школи особливу увагу приділяє роботі з обдарованими дітьми. Питання, що стосуються форм, методів роботи з обдарованою молоддю розглядаються на педрадах, нарадах. Цими питаннями займається творча група «Розквіт» (кер. Клепак Л.В.). Одним з головних питань воно є в роботі методичних об’єднань. Кафедри постійно поновлюють картотеку обдарованих дітей, планують і проводять, як колективну, так і індивідуальну роботу, готують їх до участі в шкільних та міських олімпіадах, різноманітних конкурсах і змаганнях.

Стало традицією підводити підсумки роботи з обдарованими учнями на святі Останнього дзвоника. Щороку у конкурсі «Учень року» проводяться підсумки в 10 номінаціях. Учні отримують грамоти, призи, подарунки. Призери визначаються, в першу чергу, за результатами участі в конкурсах та олімпіадах, змаганнях, виставках. Підсумкам конкурсу передує копітка співпраця учнів та вчителів.

Учні школи брали участь у міських предметних олімпіадах і отримали слідуючі результати:

з математики:

1.

Бутенко Максим

ЗОШ № 10

6 клас

20,5

ІІ

Іванова Олена Віталіївна

2.

Понирко Андрій

ЗОШ №10

7 клас

24

ІІІ

Сікорська Надія Миколаївна

3.

Дворник Кирило

ЗОШ №10

8 клас

26

ІІ

Городок Валентина Миколаївна

4.

Сербін Тетяна

ЗОШ № 10

9 клас

17

ІІІ

Левченко Світлана Анатоліївна

5.

Ташлик Максим

ЗОШ № 10

10 клас

11

7

Левченко Світлана Анатоліївна

6.

Дажук Антон

ЗОШ № 10

11 клас

8

7

Іванова Олена Віталіївна

06 грудня 2013 року був проведений І етап Міжнародного конкурсу з математики «Кенгуру» серед учнів 2–6 класів (команда ЗОШ І-ІІІ ст. №10 нараховувала 45 учнів: 2 класи – 5 учнів; 3 класи – 8 учнів; 4 класи – 13 учнів; 5 класи – 15 учнів; 6 класи – 4 учні). Результати конкурсу будуть оголошені не раніше квітня 2014 року.

з історії:

8 кл. – 2 місце ( Нагорний Д., 8-А, вчитель – Сурмачевська О.В.)

9 кл. – 6 місце (Ріпа В., 9-А, вчитель – Кресан Ж.В.)

10 кл. – 12 місце (Сурмачевський А., 10-А, вчитель – Сурмачевська О.В.),

11 кл. – 7 місце (Могильна Ю, 11-Б, вчитель – Згода В.М.)

з правознавства: (вчитель – Кресан А.О.)

9 кл. – 3 місце (Сербін Т., 9-А)

10 кл. – 1 місце (Сахно І., 10-А – буде представляти Ніжин на обласній олімпіаді)

11 кл. – 5 місце (Донська Д., 11-А).

Учителі історії та права взяли участь у таких конкурсах (результати поки що невідомі):

 • Міський етап Всеукраїнського конкурсу «Моя Батьківщина - Україна» (Згода В.М.);

 • Всеукраїнський конкурс мультимедійних проектів «Врятувати від забуття» (Кресан Ж.В.);

 • Міський етап Всеукраїнського конкурсу «Історія міст і сіл України» (Згода В.М.);

 • Міський етап обласного конкурсу «Використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі» (Кресан Ж.В., Кресан А.О.);

 • Міський етап Всеукраїнського конкурсу «Об’єднаймося ж, брати мої» (Згода В.М.);

 • Обласна краєзнавча акція учнівської молоді «Безсмертний, як саме життя» до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка (Кресан Ж.В.).

23 учні 6-А, 9-А, 9-В, 11-А класів взяли участь у позапрограмній предметній олімпіаді з історії «Олімпус», організованій Львівським Інститутом Розвитку Шкільної Освіти (вчителі Кресан Ж.В., Кресан АО.).
16 учнів 9-А, 9-В, 11-А класів беруть участь у міжнародній дистанційній олімпіаді з історії від videouroki.net (учитель Кресан Ж.В.). У лютому 2014 року учитель історії Кресан Ж.В.залучила учнів до участі у Всеукраїнському конкурсі історії «Альбус». Результати цієї роботи: диплом лауреатів у Породько О. (V місце), Пархомець К. (VІІ місце), Веремей А., Зеленської Л. (ІХ місце). Цей перелік можна продовжити.
З предметів природничого циклу:

Предмет

Клас

ПІ учня

Місце

Учитель

Біологія

8

9

10

11

Зубко Владислав

Сербін Тетяна

Ташлик Максим

Гостар Іван

XVIII

VI

VII

XI-XII

Осипенко І.В.

Осипенко І.В.

Бабич В.Я.

Бабич В.Я.

Географія

8

9

10

11

Нагорний Дмитро

Ріпа Владислав

І

V

Кравчук О.М.

Думчева Н.І.

Кравчук О.М.

Кравчук О.М.

Хімія

7

8

9

10

11

Кочаков Павло

Юрченко Валентин

Телефус Ілля

Ташлик Максим

Гостар Іван

VIIІ

VI

ІІІІV

Динька С.В.

Сакун С.А. Сакун С.А. Сакун С.А. Сакун С.А.

За планом управління освіти у місті проходили турніри з предметів, зокрема, «Юний хімік», де приймав участь Телефус Ілля, учень 9-А класу, у складі збірної команди, яка зайняла ІІІ місце (готувала учитель хімії Сакун С.А.). Кравчук О.М. була членом журі у турнірі «Юний географ». Турніри були присвячені 80-річчю факультету природничих наук НДУ ім.Гоголя.

Учні школи брали участь у Всеукраїнському конкурсі «Осінній Колосок» (103 учні, з них 43 – 5-10 кл.) та «Геліантус» (22 учні 6-11 кл.), відповідальні – Осипенко І.М., Кравчук О.М.

Результати олімпіад з української мови.

Українська мова та література: 7 кл. – Колесник Марина (уч. Большак Н.О.) – ІІІ м.; 8 кл. – Нагорний Дмитро (уч. Клепак Л.В.) – І м.; 9 кл. – Ріпа Владислав (уч. Клепак Л.В.) – ІІ м.; 10 кл. – Кравченко Ірина (уч. Топтун Н.О.) – ІХ м.; 11 кл. – Донська Дар’я (уч. Ященко С.В.) – VІ м.

Результати конкурсів.

Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика: 5 кл. - Леонова Анастасія (уч. Клепак Л.В.) – Х м.; 6 кл. – Іванова Вікторія (уч. Топтун Н.О.) – VІ м.; 7 кл. – Колесник Марина (уч. Большак Н.О.) – V м.; 8 кл. – Нагорний Дмитро (уч. Клепак Л.В.) – ІІІ м.; 9 кл. – Ріпа Владислав ( уч. Клепак Л.В.) – ІІ м.; 10 кл. – Куранда Юлія (уч. Топтун Н.О.) – ХІ м.; 11 кл. – Донська Дар’я (уч. Ященко С.В.) – V м.

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка: 5 кл. – Смалій Тамара (уч. Шмаровоз Д.М.) – ІV м.; 6 кл. – Іванова Вікторія ( уч. Топтун Н.О.) – VІ м.; 7 кл. – Потьомкіна Олена (уч. Большак Н.О.) – ІІ м.; 8 кл. – Нагорний Дмитро ( уч. Клепак Л.В.) – ІІ м.; 9 кл. – Ріпа Владислав ( уч. Клепак Л.В.) – V м.; 10 кл. – Кравченко Ірина ( уч. Топтун Н.О.) – ІV м.; 11 кл. – Могильна Юлія (уч. Шмаровоз Д.М.) – ІV м.

З англійської мови: Долматова Валерія (8-А) – вч. Кононенко Н. П. зайняла III місце, Телефус І. (9-А) – вч. Кононенко Н. П. зайняв II місце, Ташлик М. (10-А) – вчителі Гавриль Л.І., Іващенко О.Г. – V місце, Кульбака Д.( 11-А) – уч. Іващенко О. Г. - IV місце. Олешко С. Є., та Гавриль Л.І. приймали участь у II етапі ВУО з англ. мови у складі журі.

На олімпіаді з трудового навчання учні Зеленська Л. (9-Аклас), Куранда Ю. (10-А), Семирозум О. (11-А клас) зайняли 1 місце; ІІ місце Зеленська Л. у ІІ турі, а Семирозум О. – І місце у ІІІ турі і представляла Чернігівщину у ІV турі.

Команда школи брала участь у конкурсі агітбригад волонтерського руху «Стоп СНіД» – в БДЮ і зайняли ІІ і ІІІ місця в різних номінаціях (вчитель Максимова С.М.).

ШМО учителів початкових класів (кер. Дмитрієва Л.В.) також приділяє увагу розвитку творчості молодших школярів, працює з обдарованими дітьми. Особливо яскраво була продемонстрована ця робота під час Шевченківських свят.

Вчителі початкових класів підготували дітей до участі у природничому конкурсі «Колосок» (60 учнів) та математичному конкурсі «Кенгуру» (26 учнів). У ІІ етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови взяли участь учениця 3-А класу Хашаба В. ( 6 місце) та учень 4-Б класу Масловський М. (4 місце)

Вчитель Шамрило О.Г. взяла участь у міському конкурсі «Учитель року - 2014»

Учителі фізкультури належну увагу приділяли підготовці учнів до змагань з різних видів спорту та одлімпіади.

Результати:

1. Кубок міста з л/атлетики серед 6-7 кл. – загальне ІІІ м

Бондаренко Даша (7В) – стрибки у довжину - І м ,

Пономаренко Захар (7Б) – біг 600 м – ІІ м, стрибки у довжину – ІІ м;

2. Кубок міста з л/атлетики серед учнів 8-9 кл. – загальне ІV м

Корж Олексій (8А) – біг 800 м – ІІ м,

Скрипка Євген (8А) – ядро – ІІ м,

Бондар Вадим (9А) – стрибок у довжину – ІІІ м,

Черненко Олег (9В) – ІІ м,

Замарин Андрій (9А) – ;

3. Легка атлетика (збірна школи) – загальне VІІ м

Хонда Андрій (10А) – ядро – ІІ м, стрибок у довжину – ІІ м;

4. Змагання «Тато, мама і я – туристська сім’я»

Глущенко Олександр (5А) – І м;

5. Змагання з футболу (збірна школи) – І м

6.Олімпіада з фізичної культури

Желада Юлія (11Б) – ІІІ м,

Петренко Ігор (11А) – VІ м.

Змагання з волейболу (збірна школи, дівчата) ІІ місце на міських змаганнях.

Значну увагу керівники МО звертають на позакласну роботу з предмету, підвищення своєї ділової кваліфікації.

Вчителями фізико-математичного циклу розроблені зошити самоосвіти, які складаються з таких розділів: «Діагностична карта», «Індивідуальний творчий план», «Матеріали, оформлені для кабінету», «Виступи з методичних питань», «Питання методики, психології та педагогіки, над якими працює вчитель», «Питання, які можуть бути впроваджені в практику роботи інших вчителів», «Питання методики, які викликають труднощі». Учителі регулярно заповнюють зошит самоосвіти, діляться досвідом. З колегами школи і міста друкують свої статті у фахових журналах.

Плідну позакласну роботу проводили учителі історії.

Зокрема, до 70-річчя визволення України проведено мітинг на Троїцькому кладовищі (Згода В.М.); до 80-річниці Голодомору - вечір-реквієм «Українська ніч 33-го» (Кресан Ж.В.);

До відкриття меморіальної дошки на честь Ю. Брюховця – виховні години у 5-А та 5-В класах «Він був учнем нашої школи» (Згода В.М.).

Значна кількість учнів школи були охоплені навчальними екскурсіями:

 • До м. Львова – 7-А, 8-А, 9-В кл. (Кресан Ж.В.);

 • По Батюківських місцях Ніжина – 6-А, 7-А, 7-В, 8-А кл. (Згода В.М.);

 • «Ніжин древній» - 7-В кл. (Згода В.М.);

 • «І на світанку Ніжин наш став вільним» - 9-А кл. (Згода В.М.);

 • «Дорогами вертіївських героїв» - 11-А кл. (Кресан Ж.В.);

 • Історичні пам’ятки вулиці Московської – 2-А кл. (Згода В.М.);

 • До фабрики ялинкових прикрас (с. Клавдієво-Тарасово Київської обл.) - 7-А, 8-А, 9-А, 9-В кл. (Кресан Ж.В.);

 • «Дорогами вертіївських героїв» - 11-Б кл. (Згода В.М.);

 • До страусиної ферми (с. Ясногородка Київської обл.) - 7-А, 8-А, 9-А, 9-В кл. (Кресан Ж.В.).

По Батюківських місцях Ніжина – екскурсію для групи студентів Київського юридичного університету під кер. Турського В.М. провела Згода В.М.

Питанню національно-патріотичного виховання особливу увагу приділяють класні керівники 5-11 класів. В планах роботи – зустрічі з відомими людьми, героями сучасних подій, відвідування виставок, музеїв.

Класні керівники 1-4 класів провели мітинг, присвячений пам’яті батюківців (3-А клас, учитель Дробязко С.В.), свято «Ростемо Україні ми на славу» (3-В клас, учитель Дмитрієва Л.В.), фестиваль українського фольклору (4-Б клас, учитель Малавська Л.М.), «Весела українська ігротека» (4-В клас, учитель Божок В.І.).

Не залишається поза увагою класних керівників екологічне виховання, зокрема, проведено свята «Зелена планета» (2-А клас, учитель Білоус С.Г.), «Веселий ярмарок» (2-Б клас, учитель Пирог Л.М.), «Свято здоров’я» (4-А клас, учитель Шамрило О.Г.) та інші.

Цікавим був започаткований конкурс «Міс Осінь», підготовлений учнями 11-Б класу та класним керівником Шмаровоз Д.М., «Андріївські вечорниці», підготовлені учнями 10-А класу та класним керівником Головко І.М.

Значну увагу позакласній роботі приділяють учителі трудового навчання, музичного та образотворчого мистецтва. Прикладом є участь у виставці на Покровському ярмарку. Проводили майстер-клас по оздобленню банок з теми «Ваша величність ніжинський огірок», за що нагороджені подяками учні 9-В класу Чепела Анна та Авер’янова Анастасія.

В школі працюють колективи художньої самодіяльності: хор молодших класів «Дзвіночки» (2-4 кл.), ансамбль «Паростки». Діти приймали участь у різних заходах: концерт до дня учителя, концерт у будинку інтернаті до Дня людей з обмеженими можливостями; свято «Веселий ярмарок», «Свято картоплі», «Ростемо Вітчизні ми на славу», «Свято українського фольклору» (вчитель ХарченкоЛ.В.).

Під керівництвом Максимової С.М. учні підготували вітання до Дня працівника соціальних служб (Муквич К. та Щітка О.)

У міському конкурсі «Зоре моя вечірняя» присвяченому до 200-річчя Т.Г.Шевченка у номінації «Вокальне мистецтво» Авер’янова Анастасія (учениця 9-В кл., вчитель Максимова С.М.) зайняла ІІІ місце.

Лауреатами фестивалю «Через тернії до зірок» є ансамбль «Грайлик» (вчитель Харченко Л.В.)

Активні учасники шкільних виховних заходів та концертів Муквич Ксенія (9-В кл.), Войцещук Анастасія (9-В кл.), Свістова Наталія (10-А кл.), Леміш Оксана та Нагорна Ольга (9-А кл.), Литвин Дар’я (3-А кл.), Горбатько Максим (4-Б кл.), Марченко Богдана (5-А кл.).

На увагу заслуговують роботи з образотворчого мистецтва.

Проведені виставки робіт до Дня зустрічі з випускниками, до 8 Березня, до Дня Перемоги, конкурси «Україна – європейська держава», «До 200-річчя Шевченка», «Моє рідне місто».

Але особлива увага роботам учениць 9-В класу Чепели Анни та Аверʼянової Насті. Завдяки їхнім старанням розпочато оформлення приміщення школи.

Методичні обʼєдання протягом року велику увагу приділяли питанням самоосвіти, підвищенню ділової кваліфікації, запозиченню та поширенню кращого педагогічного досвіду через пресу та фахові газети, журнали.

Так протягом 2013-2014 н.р. були надруковані статті, методичні розробки:

а) Кресан Ж.В.:

 1. Наш край не оминула війна. Виховний захід. - Учительський журнал он-лайн, вересень 13р.

 2. Крути – символ національної честі. Виховний захід. - Учительський журнал он-лайн, вересень 2013 р.

 3. Ніжин козацький. Екскурсійний маршрут. - Учительський журнал он-лайн, грудень 13 р.

 4. Родина Галаганів: слід в історії. Виховний захід. - Учительський журнал он-лайн, 13.12.2013 р.

 5. Трагедія Бабиного яру. Виховний захід. - Учительський журнал он-лайн, грудень 2013 р.

 6. Історія України. Всесвітня історія (інтегрований курс) 6 клас. Завдання для поточного та тематичного контролю. Зошит для учня. – Київ «Генеза»2013

 7. Історія України. Всесвітня історія (інтегрований курс) 6 клас. Методичний та дидактичний супровід навчальної діяльності. Книжка для вчителя. – Київ «Генеза»2013

 8. Історія України. Всесвітня історія 8 клас. Завдання для поточного та тематичного контролю. Зошит для учня. – Київ «Генеза»2013

 9. Історія України. Всесвітня історія 8 клас. Методичний та дидактичний супровід навчальної діяльності. Книжка для вчителя. – Київ «Генеза»2013

б) Клепак Л.В. Програма індивідуальної роботи з обдарованими дітьми. Українська мова, 5-11 клас.

в) Большак Н.О. Методичні рекомендації. Формування мовленнєво-комунікативних умінь: Методичний посібник

г) Василевська Т.М. Технологія виготовлення вітальної листівки // Трудове навчання в школі. – лютий, 2014

Проте, перед школою залишається цілий ряд питань:

 • створення рівних можливостей доступу до якісної освіти усім дітям;

 • запровадження Державного стандарту початкової загальної середньої освіти та Держстандарту базової освіти;

 • виховання свідомого, компетентного й відповідального, патріотично налаштованого громадянина України.


Директор ЗОШ І-ІІІ ст. №10 О.М. Мисник
поділитися в соціальних мережахСхожі:

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 харківської міської ради харківської області
Харьковская общеобразовательная школа І-ІІІ ступеней №7 харьковского городского совета харьковской области

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №41 харківської міської ради харківської області
Харьковская общеобразовательная школа І-ІІІ ступеней №41 харьковского городского совета харьковской области

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №41 харківської міської ради харківської області
Харьковская общеобразовательная школа І-ІІІ ступеней №41 харьковского городского совета харьковской области

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №52 харківської міської ради харківської області

«Історія та сучасність сплелись цими вулицям…»
Навчальний заклад: Харківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №70 Харківської міської ради Харківської області

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів№134 харківської міської ради харківської області

К омунальний заклад «приморська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»...
«Науково-методичне забезпечення управління освітнім процесом у «Школі життєтворчості»»

Смяцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів новгород-сіверської...
Правилами проведення в області І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, затвердженими наказом Управління...

Голубівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Новомосковської...
Леніна, буд. 17, с. Голубівка, Новомосковський район, Дніпропетровська обл.,51230, тел. (05693)53193

Щорічне звітування керівника
Валківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Валківської районної ради Харківської області знаходиться за адресою: Україна 63001...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

g.lekciya.com.ua
Головна сторінка