Пошук по сайту


Бюлетень асмбр випуск 8 (22) Шановні друзі, колеги, партнери! Хотіли би запропонувати Вам новий україномовний випуск електронного видання нашої Асоціації «Бюлетень асмбр»

Бюлетень асмбр випуск 8 (22) Шановні друзі, колеги, партнери! Хотіли би запропонувати Вам новий україномовний випуск електронного видання нашої Асоціації «Бюлетень асмбр»

БЮЛЕТЕНЬ АСМБР
Випуск 8 (22)
Шановні друзі, колеги, партнери!
Хотіли би запропонувати Вам новий україномовний випуск електронного видання нашої Асоціації «Бюлетень АСМБР».

В ньому ви знайдете новини Асоціації сприяння міжнародному бізнесу та розвитку, інформацію про наші проекти та поточну діяльність.

У серпні 2011 року Асоціація сприяння міжнародному бізнесу та розвитку успішно реалізувала Проект «Зірки Дунаю», в рамках якого делегація, до якої увійшли студенти та школярі, вчителі та журналісти, представники місцевого самоврядування та лідери громадських організацій з Києва та Кременчука, Полтави та Житомира, Вінницької, Кіровоградської та Черкаської областей, на чолі з Президентом АСМБР Андрієм Мельником відвідала Словаччину та Австрію.
16 серпня делегація народної дипломатії прибула до Братислави.

Учасники делегації прибули до готелю "SUZA" МЗС Словаччини, пообідали та разом з досвідченим гідом відправились на пішохідну екскурсію старим містом.

Цього ж дня члени делегації народної дипломатії у супроводі кваліфікованого гіда знайомились зі старим містом. Пішохідна екскурсія була присвячена ознайомленню з історією словацької столиці.

Братислава - красиве місто з огляду на її вік - тут знаходиться безліч цікавих місць. Говорять, що Братислава за своїм укладом чимось нагадує польський Краків.

Другий день перебування у Словаччині розпочався зустріччю членів делегації в Посольстві України в Словацькій Республіці. Делегацію привітав Надзвичайний та Повноважний Посол України Олег Гаваші. Пан Посол висловився за велике значення народної дипломатії, ознайомлення молоді та активних громадян України з досвідом європейської інтеграції сусідніх країн, культурними та історичними надбаннями Європи. Президент АСМБР представив членів делегації та розповів про мету поїздки та програму перебування делегації. Пан Посол відповів на численні запитання яленів делегації. Зустріч пройшла в теплій та конструктивній атмосфері.

Після зустрічі в Посольстві члени делегації направилися до Парламенту Словаччини – народної Ради Словацької Республіки. Перебування в Парламенті розпочалось екскурсією, в ході якої гостей з України ознайомили з історією парламентаризму Словаччини, провели екскурсію будівлею Парламенту. Гості з України, навіть, сфотографувались на робочих місцях депутатів. Гостям продемонстрували раритети пов’язані з розвитком парламентаризму – печатку парламенту, першу конституцію Словацької Республіки, тощо.

Після екскурсії відбулась змістовна зустріч з депутатом Парламенту Словаччини, головою парламентської групи україно-словацького співробітництва паном Мікулашом Крайковичем (Mikuláš Krajkovič) та колишнім заступником Міністра закордонних справ пані Ольгою Альгаєровою (Oľga Algayerová). Розмова йшла про співробітництво між Україною та Словаччиною на рівні парламентів, про досвід парламентаризму в Словаччині, про значення народної (публічної) дипломатії для створення позитивного іміджу своєї країни. Пан Мікулаш Крайкович зупинився на діяльності міжпарламентської групи яку він очолює. На пам'ять про зустріч в Парламенті Словацької Республіки члени української делегації подарували пам’ятні сувеніри словацьким друзям, а Асоціації сприяння міжнародному бізнесу та розвитку було подаровано пам’ятне видання Конституції Словацької Республіки від 03 вересня 1992 року.

Зі Словацького Парламенту делегація народної дипломатії у супроводі ІІ Секретаря Посольства України в Словаччині Олега Куроченка направились до Прімаціального палацу (Палацу мера) міста Братислави. Українську делегацію зустрічала І віце-мер міста пані Вєра Кімєрлінгова. Пані віце-мер передала вітання від мера (пріматора) Братислави, розповіла історію міста, ознайомила зі структурою органів місцевого самоврядування, відповіла на запитання українських гостей.

Цього ж дня відбулась зустріч в Інституті молоді IUVENTA на тему «Досвід реалізації молодіжної політики та міжнародного співробітництва»

Закінчився напружений день екскурсією до замку Девін – одного із найстаріших замків Словаччини.

18 серпня 2011 року делегація народної дипломатії, в рамках Проекту АСМБР «Зірки Дунаю», відвідала столицю Австрійської Республіки місто Відень. Візит до Відня розпочався з відвідання Парламенту Австрійської Республіки.

Парламент - Федеральні збори Австрії, складається з двох палат: Федеральної ради (Бундесрат - 62 члени) і Національних зборів (Національрат - 183 депутати). Закони приймаються Національратом, після чого затверджуються Бундесратом, проте цього не потребують закони з цілого ряду питань. Кожна з земель має свою власну конституцію та ландтаг (парламент).

Делегація народної дипломатії прибула до буди́нку Парла́менту А́встрії, у якому засідають Національна і Федеральна ради парламенту. Раніше у цьому будинку розміщувалась Палата представників Австро-Угорщини. Будинок знаходиться на вулиці Рінґштрассе (нім. Ringstraße) у віденському районі Внутрішнє місто (нім. Innere Stadt), неподалік імператорського палацу Гофбурґ і поряд з палацом Юстицій. Будинок Парламенту збудовано у 1874—1884 роках у стилі «неогрек» за проектом архітектора Теофіла фон Гансена. Не зважаючи на великі руйнування під час Другої світової війни, він був повністю відновлений у 1955—56 роках. Будинок Парламенту займає площу понад 13 500 м². Він містить понад 100 кімнат, найважливішими з яких є палати Національної Ради, Федеральної Ради, і колишньої імперської Палати представників (нім. Abgeordnetenhaus). Будівля Парламенту поєднує в собі функції важливого адміністративного будинку і одночасно музею, де є величаві колони, фрески, античні скульптури тощо. В будинку також знаходяться чисельні переговорні кімнати, бібліотеки, лобі, сувенірний кіоск.

Відвідання Парламенту розпочалось з офіційної зустрічі з віце-президентом Австрійської Федеральної Ради паном Райнхардом Тодтом. Віце - спікер привітався з кожним членом делегації за руку. Після обміну привітаннями між паном Райнхардом Тодтом і керівником делегації Андрієм Мельником, пан віце-спікер відповів на численні запитання народних дипломатів. Питання стосувалися проблем євроінтеграції, місцевого самоврядування в Австрії, українсько - австрійських відносин, перспектив інтеграції України до ЄС, участі молоді Австрії в управлінні державою тощо.

Президент АСМБР передав пану Райнхарду Тодту лист від кременчуцького міського голови Олега Бабаєва. Очільник Кременчука в своєму листі презентував промисловий та економічний потенціал міста та запропонував розвивати співпрацю з містами Австрії.

Після закінчення зустрічі відбулась екскурсія будівлею Парламенту.

День 18 серпня 2011 року став дуже насиченим екскурсіями. Інакше й бути не могло! За один день познайомитися з багатовіковою і бурхливою історією культурної столиці Європи дуже складно. Тому організатори передбачили дві пішохідні і одну автобусну екскурсію по центру Відня. У вільний час учасники делегації змогли скуштувати справжньої віденської кави.

19 серпня 2011 року члени делегації народної дипломатії побували у археологічному парку "Карнунтум". Парк знаходиться неподалік від словацько-австрійського кордону на території Австрійської Республіки.

Курнунтум - це музей під відкритим небом, колишня столиця римської провінції Верхня Паннонія.

На території давнього римського міста знаходиться археологічний парк. Руїни цивільної метрополії знаходяться поблизу сучасного містечка Петронел-Карнунтум. Туристи можуть дивитися руїни та реконструкції давніх будинків (наприклад Дім Люціюша, відбудований з використанням старовинної римської технології), амфітеатру та вулиць. З давнього військового міста зберігся тільки амфітеатр.

Президент АСМБР Андрій Мельник зазначив, що успішно реалізований Проект АСМБР "Зірки Дунаю" присвячується Ювілею Незалежності України.

Керівник АСМБР подякував всім організаціям та установам, які надали сприяння у підготовці та проведенні Проекту.

"Тільки незалежна, вільна і демократична держава може сприяти реалізації інтересів своїх громадян щодо вивчення навколишнього світу, знайомитися з досягненнями інших народів, доторкнутися до величі історії та культури різних цивілізацій, зазначив Андрій Мельник.

Учасники Проекту АСМБР "Зірки Дунаю" змогли ознайомитись з культурою, традиціями, політикою Словацької Республіки та Австрійської Республіки, поспілкуватись з політиками, дипломатами, державними та громадськими діячами та керівниками органів місцевого самоврядування двох країн.
26 серпня 2011 року, в офісі АСМБР відбувся семінар-тренінг на тему: «Методика підготовки презентації для потенційного інвестора».

Семінар-тренінг провели директор Полтавського регіонального центру з інвестицій та розвитку Дмитро Лєта та директор Полтавського регіонального експертно-консалтингового центру «Полтава Консалтинг» Костянтин Волков.

В семінарі-тренінгу взяли участь підприємці та промисловці м. Кременчука та м. Комсомольська.
29 серпня 2011 року, в приміщенні Кременчуцького ліцею №4 відбулась нарада заступників директорів шкіл та соціальних педагогів міста Кременчука, яку було організовано Кременчуцьким міським управлінням освіти.

В нараді взяв участь І віце-президент АСМБР Костянтин Брижаха. Під час свого виступу Костянтин Григорович проінформував присутніх про найближчі заходи Асоціації, зокрема про старт Вікторини з історії, географії, економіки та культури Малайзії, що проводиться АСМБР спільно з Управлінням у справах сім'ї, дітей та молоді, Управлінням освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради та за підтримки Посольства Малайзії в Україні, про підготовку Проекту «Краків: подих століть і сучасність», про проведення чергової Асамблеї юних дипломатів.
29 - 30 серпня 2011 року Президент АСМБР Андрій Мельник перебував у службовому відрядженні в Республіці Польща
В рамках службового відрядження Президент АСМБР відвідав Вищу школу економіки в Бидгощі (WSG) – один з провідних приватних університетів Республіки Польща.

У Вищій школі економіки відбулась зустріч Андрія Мельника з канцлером ВШЕ паном Кшиштофом Сікорою.

Доктор К. Сікора розповів про досягнення університету, про плани на перспективу. Ще 10 років тому у ВШЕ з’явилися перші студенти з України. Вони несміливо входили до числа тих студентів, що вивчали готельний та ресторанний бізнес, туризм, економіку, урбаністику та архітектуру…

Сьогодні на факультетах та в інститутах WSG навчається більше сотні українців з Львівської, Полтавської, Івано-Франківської, Черкаської та Волинської областей.

З Президентом АСМБР приїхали представники Кременчука, зацікавлені навчатися у стінах відомого польського вишу.

Гостей провели навчальними аудиторіями, показали бібліотеку та Центр європейської документації, продемонстрували, чим пишається університет.

Канцлер ВШЕ та Президент АСМБР обговорили питання, пов’язані з організацією навчання молоді з України та збільшення кількості українських студентів у ВШЕ. Одночасно з цим, доктор К. Сікора проінформував Андрія Мельника про те, що в стінах університету навчаються молоді люди з Росії, Республіки Білорусь, Федеративної Республіки Нігерія та інших країн.

Як розширити можливості українських студентів у питаннях збереження українського культурного середовища, створення своєрідного культурного «містка» з батьківщиною, як створити можливість спілкування українських студентів з Бидгоща з українською молоддю в різних містах України, в тому числі з активістами руху молодіжної дипломатії. Ці питання обговорювалися не лише з канцлером ВШЕ, але і під час зустрічі Президента АСМБР в Департаменті культури та закордонного співробітництва мерії м. Бидгощ.

В мерії відбулась зустріч Андрія Мельника з пані Джоаною Жатай-Росс, виконуючою обов’язки директора Департаменту культури та закордонного співробітництва мерії.

Сторони обговорили можливість проведення фестивалів української культури в Бидгощі на базі ВШЕ за участю студентів з України.

В ході зустрічі в мерії обговорювались питання, пов’язані з розвитком співробітництва між двома містами та технічні питання, які стосуються підготовки візиту офіційної делегації міста Кременчука до міста Бидгощ.

Ми вже раніше повідомляли, що Президент міста Бидгощ пан Рафал Брускі запросив офіційну делегацію міста Кременчука до міста Бидгощ. Очікується, що такий візит відбудеться у жовтні поточного року.

Президент АСМБР мав також низку зустрічей з представниками польського бізнесу, які активно співпрацюють з підприємцями з України. Обговорені питання, пов’язані з розвитком співробітництва у сфері виробництва екологічно чистого палива.
Надзвичайний та Повноважний Посол Словацької Республіки Його Високоповажність пан Павол Гамжік направив листа на ім’я Президента АСМБР Андрія Мельника, у якому подякував за привітання з державними святами Словацької Республіки.

У листі, зокрема, говориться також наступне: «Користуючись нагодою, хотів би підтвердити велику зацікавленість у поглибленні співробітництва між Словаччиною і Україною, в тому числі й на регіональному рівні, чому сприяє й існуюча добра співпраця між Посольством Словацької Республіки в Україні та Асоціацією сприяння міжнародному бізнесу та розвитку з Кременчука».

5 вересня 2011 року Президент АСМБР Андрій Мельник взяв участь у низці робочих нарад.

Зокрема, Андрій Мельник взяв участь у засіданні оргкомітету з підготовки святкування Дня міста, яке відбулось у міськвиконкомі під головуванням мера Кременчука Олега Бабаєва.

Керівник АСМБР також взяв участь в нараді в Управлінні культури та туризму Кременчуцького міськвиконкому. В рамках цієї наради розглядались питання, пов'язані з підготовкою культурної частини заходів до Дня міста.

Андрій Мельник зустрівся з групою підприємців, які звернулись до АСМБР та Спілки підприємців з проханням допомогти в пошуку іноземних партнерів.

Президент АСМБР провів робочі консультації з начальником Управління сім'ї, дітей та молоді Ольгою Усановою щодо організації вікторини з історії, культури та економіки Королівства Малайзія.

Президент АСМБР Андрій Мельник зустрівся з батьками дітей, які вступили до Вищих навчальних закладів Польщі, Словаччини та Чехії. Зараз оформлюються візові документи, батьки готують студентів до поїздки закордон. Днями діти отримують візи та відбуватимуть на місце навчання. Керівник Асоціації побажав молоді успіхів у навчанні, дав поради батькам, відповів на запитання.

Президент АСМБР Андрій Мельник про Проект «Краків: подих століть та сучасність» та про народну дипломатію (з інтерв’ю “APIBD Express”)
Асоціацією сприяння міжнародному бізнесу та розвитку протягом останніх років впроваджено низку проектів, в рамках яких представники України побували в столицях та найвідоміших містах Європи.
Про це ми говоримо з Президентом АСМБР Андрієм Мельником.
А. В. Мельник: Дійсно за ці роки активісти руху молодіжної дипломатії та євро клубів побували в Ризі та Варшаві, Будапешті та Бидгощі, Кракові, Братиславі та Відні. Наші проекти є некомерційними і не передбачають отримання прибутку. Таким чином учасники проектів сплачують тільки собівартість їх участі. Зокрема до вартості участі в проекті входять – сплата за дорогу, 3 – разове харчування, проживання в 3-зірковому готелю, візова підтримка, страхування, екскурсії, тощо.
Дехто говорить, що до того ж Кракова можна доїхати за менші гроші ніж 245 євро - вартість участі в проекті «Краків: подих століть та сучасність»?
А. В. Мельник: Можна дійсно поїхати дешевше… Ми намагаємось дотримуватись певних стандарті, це – обов’язкове 3-разове харчування, проживання не менш як в 3-зірковому готелі, тощо. Мені відомі деякі приклади, коли за 5 днів «пробігають» п’ять країн та ночують в автобусі, але це повна профанація! Якщо хтось хоче показати Європу, європейські традиції, культуру європейських народів, то він не повинен якість підміняти штучною дешевизною…За п’ять днів неможливо познайомитись з навіть з одним містом! Але ми вибираємо найбільш яскраві і значущі об'єкти відвідування, поєднуючи їх з дискусійними програмами. У Кракові, наприклад, ми зустрінемося з керівниками міста і воєводства, відвідаємо наше Генеральне консульство, подискутуємо з видатним церковним діячем, відвідаємо найвідоміші музеї і, звичайно ж, Вавель…
А як стати учасником Проекту?
А. В. Мельник: Це дуже просто. Будь-який зацікавлений студент, школяр, викладач вищого навчального закладу або вчитель, журналіст або представник органів влади, кожен, хто відчуває себе народним дипломатом, може звернутися на адресу АСМБР і повідомити про своє бажання. Потім необхідно буде зібрати потрібні документи і здійснити оплату за участь.


Ви говорите про народну дипломатію. Хто такі народні дипломати? Чим вони відрізняються від працівників посольств?
А. В. Мельник: У дипломатичних установах працюють кар'єрні дипломати, тобто люди, які отримали спеціальну освіту. Основними функціями дипломата є представлення та захист інтересів його країни та її громадян, збір інформації про країну перебування, а також сприяння встановленню дружніх, культурних, торговельних та інших зв'язків між країнами. Народними дипломатами можуть бути люди різного віку, рівня освіти, професій. Головне – бажання самої людини зав’язувати нові зв’язки, формувати позитивний імідж України за кордоном. Мені сподобалася думка одного відомого політолога, що народна дипломатія - це спілки народів, а не держав. Наші народні дипломати, які беруть участь в проектах АСМБР, мають можливість не тільки відвідати музеї, ознайомитись з історичними та культурними пам'ятками, а й зустрітися з відомими політиками, громадськими діячами та представниками молоді тієї країни, куди ми прибуваємо. На рахунку у наших народних дипломатів зустрічі з віце-спікерами парламентів, заступниками Міністра закордонних справ, мерами і віце-мерами, губернаторами та ректорами вищих навчальних закладів, професорами і відомими журналістами ... І ще. Наші проекти політично незаангажовані. Ми не працюємо за вказівкою якогось фонду, донорської організації чи політичної партії. Це, до речі, головний принцип народної (громадянської) дипломатії. І завжди в наших делегаціях присутнє різноманіття поглядів, дискусії між прихильниками різних точок зору ... Дуже важливо те, що завжди наші делегації формуються з представників різних регіонів України. Серед учасників делегації народної дипломатії є досвідчені педагоги, і юні дипломати, яким тільки 12 - 15 років. Кожен з них має право голосу. Упевнений, що це важливо, оскільки такі, здавалося, нетривалі поїздки активно і позитивно впливають на молодих людей. Вони не тільки збагачують їх знаннями, але і допомагають у формуванні особистості молодої людини ...

Секретаріат АСМБР.

________________________________________________________
Association for promotion of international business and development(APIBD)

Асоціація сприяння міжнародному бізнесу та розвитку (АСМБР)

Ассоциация содействия международному бизнесу и развитию (АСМБР)
Телефони: +38(0536) 79 16 03, +38(05366) 3 30 13

Факс: +38(0536) 79 16 02

Адреса: 39600, Україна, Полтавська область, м. Кременчук, вул. Г. Жадова 12

URL: www.apibd.com

E-mail: info@apibd.com , melnik@apibd.com, forum@apibd.com

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Бюлетень асмбр випуск 10 (24) Шановні друзі, колеги, партнери! Хотіли...
...

Бюлетень асмбр випуск 12 (26) Шановні друзі, колеги, партнери! Хотіли...
...

Бюлетень асмбр випуск 9 (23) Шановні друзі, колеги, партнери! Хотіли...
...

А. В. Мельник Президент асмбр
Журі Вікторини отримало 650 рефератів студентів та школярів з 23 регіонів України, 426 робіт допущено до участі у конкурсі

Наукове видання Економічна та соціальна географія Випуск 65
Авт друк арк Обл вид арк. Тир 300. Зам. №. Видавництво географічної літератури „Обрії Свідоцтво Держкомінформ України дк №23 від...

Бюлетень нових надходжень вересень
Основи методології та організації наукових досліджень : навч посіб. – К. Цул, 2010. – 352 с

Бюлетень нових надходжень
Асиметрії зовнішньоторговельних інтересів країн Європи : автореф дис канд екон наук: спец. 08. 00. 02 / А. А. Вірковська. Т. Тнеу,...

Бюлетень інформаційно-аналітичних матеріалів Додаток до журналу «Україна:...
Введення інституту префектів в Україні: користь чи загроза для місцевого самоврядування 6

Бюлетень нових надходжень
Державне регулювання ринку страхових послуг в Україні : автореф дис канд екон наук : спец. 08. 00. 03 / О. В. Білаш. –– Львів : лну...

Бюлетень інформаційно-аналітичних матеріалів Додаток до журналу «Україна:...
Во всем мире в 4-5 странах есть антикоррупционные суды, и это не страны Европы [Електронний ресурс]. – Режим доступу : 9База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

g.lekciya.com.ua
Головна сторінка